Street Art Budapesten
Ami néhány éve még meghökkentő és merész volt, mára Budapesten is a mindennapok része. Egy jól kivitelezett utcai alkotás nem csupán a koszos tűzfalak eltűntetésére kitűnő, hanem sok más szempontból is felüdülést hozhat a mindennapokba.
A street art, más nevén public art esetében egy úgynevezett galérián kívüli művészetről beszélünk, amikor a képek kikerülnek a négy fal közül és bárki számára láthatóvá válnak. A művek a városban élőknek, az utca emberének szólnak, sokszor társadalmi és politikai kritikát, valamint véleményt is magukba foglalnak.
Történelem a házfalakon street art kivitelben
Budapesten rengeteg olyan street art alkotással találkozhatunk, melyek a magyar történelem egy-egy darabját hirdetik a tűzfalakon. Rögtön egymással szemben látható például az egyik leghíresebb találmányt, a Rubik kockát megidéző festmény és a magyarok szeretett királynéját, Sissy emlékét idéző alkotás. Történelmi emlékekből többet is láthatunk, ha figyelmesen sétálunk, ott van például a legendás angol-magyar focimeccset megidéző falfestmény. Az 1956-os forradalom emlékét szintén hordozza egy utcai alkotás, a TIME Magazin 1956-ban megjelent címlapjának mása, melyen egy magyar szabadságharcos képe látható. A magazin ezzel a képpel üzente a világnak, hogy 1956-ban az év embere(i) a szabadságért harcoló magyarok voltak.